MČ Brno-sever má metro!

Publikoval 2.6.2018Aktuality, Kultura

V posledním květnovém týdnu se podařilo zrealizovat něco, co se poměrně dlouhou dobu zdálo jen jako těžko dosažitelné – ohyzdný, ošklivý a velmi nevzhledný podchod na Třídě Generála Píky získal novou podobu. Celou akci financovala firma Brněnské komunikace (BKOM), která má podchod ve správě. BKOM nejdříve nechal podchod vymalovat modrou barvou. Poté se studenti z Ateliéru grafického designu a multimédií Fakulty informatiky MUNI chopily štětců a sprejů a pod vedením MgA. Anny Ronovské zde vyjádřili své návrhy, na kterých pracovali v uplynulém semestru. Zadání měli jednoduché – „Město a příroda“. Studenty jsem také navštívila během jejich výuky a celou věc jsme důkladně prodiskutovávali. Byla jsem nadšená z jejich přístupu k zadání, a také z upřímné radosti z možnosti podílet se na zlepšování prostředí, které nás obklopuje.
Student David Čech podle svých slov vytvořil „improvizovaný svatostánek“ měsíčního olympského ducha Phull, jehož hlavní přínos tkví v tom, že umí ovládat vodní duchy, všechny kovy umí proměnit ve stříbro a propůjčuje stáří 300 let.
Na čelní stěně podchodu nalezneme malbu, která vypadá jako mapa. Podle MgA. Anny Ronovské, která ji vytvořila, se jedná o mapu městské části, jež je zpracovaná jako infografika „alá brněnské metro“. Na této mapě naleznete významné stavby městské části Brno-sever, které jsou znázorněny jako jednoduché ikonky – od nejznámější vily Tugendhat po zvoničku v Soběšicích. Metro tedy MČ Brno-sever nemá, ale má k němu alespoň mapu…

Více v reportáži Brněnské televize (02:03)